A spus cineva Flesh and Blood?

A spus cineva Flesh and Blood?
De ce să joci Flesh and Blood la The Guild Hall? Ce e “Flesh and Blood”? Cel mai fain Trading Card Game (TCG)! Glumesc… Sau?

Flesh and Blood e un TCG în care majoritatea cărților sunt folosite pentru resurse (mana), atac sau apărare. Fiecare decizie contează, iar jocurile nu se bazează aproape deloc pe noroc, ci mai degrabă pe decizii calculate. În Flesh and Blood joci rolul unui erou puternic, echipat cu arme și armuri unice, având la dispoziție un arsenal variat de abilități. Dacă vrei să te apuci de FaB (bună decizie!) și nu știi de unde să începi, poți opta pentru un blitz deck. Un blitz deck e un pachet de cărți ready to play, cu o carte de erou, armă, echipament și cărți de acțiune. Poți modifica structura blitz deck-ului dacă cumperi boostere și adaugi cărți care să se potrivească cu eroul respectiv. Fie că vrei să fii un ninja răzbunător sau un războinic al luminii, gardian ori brută, în boostere vei găsi cărți cu care să îți îmbunătățești deck-urile.

Un alt produs perfect pentru începători este setul Flesh and Blood TCG: Classic Battles - Rhinar vs Dorinthea, conceput pentru a ura bun venit noilor jucători. Acesta conține două blitz decks, cărți cu eroi și arme cold foil, echipament rainbow foil, câte o carte cu mentor pentru Rhinar și Dorinthea, un playmat de hârtie cu zonele de joc și o broșură ilustrată de 48 de pagini care spune povestea celor doi eroi. Dorinthea este o războinică formidabilă pe câmpul de luptă, care te atacă din nou și din nou atunci când te aștepți mai puțin. Rhinar, în schimb, este o brută incontrolabilă, condusă de pofta de sânge și uneori un singur atac de-al lui e suficient să te poată ucide! Nu e nevoie să alegi între ei, acum poți să te joci cu amândoi! Fie că îți faci singur un pachet din boostere sau cumperi un blitz deck de la magazinul nostru, vei avea parte oricum de o experiență de joc minunată alături de comunitatea de la The Guild Hall.Dacă te gândești că vei fi dezavantajat din cauză că te apuci așa târziu de un TCG care e deja pe piață de câțiva ani, fii fără grijă! Setul History Pack 1 conține cărți din primele 3 seturi: Arcane Rising, Crucible of War și Welcome to Rathe. Așa ai acces la aproape toate cărțile, chiar și la cele din seturi mai vechi care nu se mai găsesc separat. Prin History Pack poți să înveți istoria Flesh and Blood, cu 15 cărți în fiecare booster. Nu te speria, sunt mult mai ușor de citit decât cărțile de istorie de la școală!

Indiferent dacă știi să joci sau ești începător, dacă ești în căutarea unei comunități de Flesh and Blood în Cluj, o găsești la The Guild Hall! Comunitatea noastră a crescut foarte repede și suntem ca o familie. În urmă cu doar câteva luni am început să jucăm, iar acum deja organizăm Campionatul Național la The Guild Hall! Cu fiecare joc pe care îl jucăm împreună, devenim din ce în ce mai pasionați și din ce în ce mai entuziasmați. Dacă vii să joci la The Guild Hall, poți împrumuta din deck-urile pe care le-am făcut și să testezi jocul în timp ce bei o cafea sau ciocolată caldă (dar ai grijă să nu verși nimic pe cărți!). Noi o să fim aici să te îndrumăm la fiecare pas.

https://shop.guildhall.ro/produse?c=flesh+and+blood+blitz

Dacă ți se pare interesant ce ai citit până acum și nu știi de unde să începi, urmărește acest videoclip “Learn to Play”. Organizăm și evenimente pentru începători, unde toată lumea e binevenită! Comunitatea noastră e foarte primitoare și ne bucurăm când ni se alătură oameni noi. La un Welcome Event primești gratis un pachet de cărți ready to play, cu eroul Ira Crimson Haze, un ninja care încearcă să își răzbune familia ucisă. Vom fi aici să te învățăm, apoi ne vom juca împreună! Următorul Welcome Event o să fie pe 6 august. Ne vedem acolo? Fun fact: pentru mulți dintre noi așa a început totul, la un welcome event. Un membru al comunității a spus: “Hai să mergem și noi, măcar primim un deck gratis!”, iar acum e unul dintre cei mai activi jucători, își face strategii de joc și se gândește cum să își construiască singur pachete puternice. A spus că vrea să își facă cu toții eroii!

Dacă ne vizitezi din când în când magazinul, probabil ai remarcat o voce plină de entuziasm care spune:”Ai auzit de Flesh and Blood?”, sau: “A spus cineva Flesh and Blood?”. Cel mai probabil așa vei fi și tu, după ce o să începi să joci. Se spune că fiecare călătorie începe cu un pas. Primul pas e să vii la The Guild Hall la un Welcome Event sau la FaB Sunday (da, la noi fiecare duminică e FABuloasă, pentru că o petrecem alături de ceilalți!). Următorii pași îi vom face împreună. 😊

Suport clienti Luni-Vineri: 10:00 - 21:00

0264-700704 contact@guildhall.ro

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!